Znj.Cinzia (Fatime) Cuti- Pranoi Islamin në Myftininë e Tetovës

Znj.Cinzia (Fatime) Cuti, 36 vjeçare nga nga Italia,  më 25.05.2015 (e mërkurë), në lokalet e Muftinisë së Tetovës para Muftiu të Tetovës Prof. Dr....

Protesta masive nëse Dugolli ekstradohet në Serbi

Kryetari i Organizatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, në Maqedoni, Besim Hoda, ka paralajmëruar protesta masive në Maqedoni, nëse autoritetet maqedonase...

Bilall Kasami: “Monstrat politke” Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti s’e kanë gjatë!

“Sot janë mbushur 4 vite nga vrasja e pesëfishtë në Smilkovë të Shkupit, ku u vranë katër të rinj dhe një peshkatar maqedonas. Kjo...

'Përgjimet’, operatorët celularë u nënshtrohen intervenimeve intensive teknike

Stacionet bazë të operatorëve të telefonisë celulare siç mëson Alsat M ditëve të fundit u janë nënshtruar intervenimeve intensive teknike. Ekipet e operatorëve kane...

Arrestohet nipi i “reformatorit” të BDI-së, Rafis Aliti

Sot paradite është arrestuar në Shkup, Armend Fazliu, ish-shef i kabinetit të drejtorit të Postave të Maqedonisë, aktualisht deputet dhe nënkryetarit të kuvendit, Rafis...

MPJ i akuzon OJQ-të për incidentin me refugjatët në Idomeni

Tentimet e organizuara masive dhe të koordinuara për kalim ilegal të kufirit, që ndodhën dje, sipas shumë aspekteve, duke përfshirë edhe përzierjen e aktivistëve...

KIM MEHMETI: MAQEDONIA ME SHQIPTARËT TË BURGOSUR DO TË KALBET!

Protestuesve të protestave të Këshillit Opozitar i është drejtuar edhe anëtari i Këshillit Opozitar, Kim Mehmeti. Mehmeti mes tjerash në fjalimin e tij tha...

Kryetari i LR-PDSH Ziadin Sela uron besimtarët mysliman

Me një mesazh urimi kryetari i Lëvizjes për Reforma-PDSH Ziadin Sela ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit. Më poshtë...

Fillon shitja e kartolinave në Shkup me “Car Dushanin” dhe “Kryqin në Butel”

Në tregjet e Shkupit prej sot ka filluar shitja e kartolinave me fotografitë e përmendores së “Car Dushanit” në Shkup, si dhe kryqit gjigant...

“Qelia 2″, MPB publikon inicialet e personave të arrestuar dhe videon nga aksioni i...

Ministria e Punëve të Brendshme sot e ka kryer një hetim gjithëpërfshirës nën emrin e koduar “Keqlia 2″, me urdhër të prokurorit publik nga...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...