MPB do të informojë në lidhje me aksionin e mbrëmbshëm policor në rajonin e...

MPB paralajmëroi konferencë për shtyp në lidhje me aksionin e kryer mbrëmë 13:30 është koha e paralajmëruar për konferencën e shtypit të caktuar nga MPB. Siç...

10 të vdekur në Maqedoni

​Policia e Velesit ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 22.30 treni që ka qarkulluar në relacionin Veles-Shkup ka shkelur mbi 50 emigrantë dhe mendohet...

Mbrëmë është ndier tërmet në Shkup

Një tërmet me magnitudë prej 1,8 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është ndier mbrëmë në orën 22 e 13 minuta në Shkup dhe rrethinë,...

EKSKLUZIVE: Forcat ushtarake maqedonase ia mësyjnë Kodrës së Diellit në Tetovë

Forca ushtarake janë ngjitur drejtë Kodrës së Diellit sot në mëngjes rreth orës 10:00. Nuk dihet arsyeja pse këto forca po shkojnë në Kodrën...

Haxhiu nga Shkupi duarthatë e kap ujkun të gjallë në mal (FOTO)

Në rrjetet sociale është përhapur me shpejtësi të madhe fotografia e një haxhiu i cili e ka kapur të gjallë një ujk në mal...

Papa Francesku refuzon Gruevskin, do vizitojë Maqedoninë një herë tjetër?(!)

Marrëdhëniet e mira dhe bashkëpunimi midis Maqedonisë dhe Vatikanit do të rrumbullakësohen me vizitën e Shkëlqesisë së tij, Papa Francesku e cila do të...

Rasti i Kumanovës, keqtrajtohen të akuzuarit, 15 kërkojnë ndihmë mjekësore

Keqtrajtime të reja, ushtrim të dhunës dhe torturës fizike dhe psikike kanë paraqitur edhe në seancën e sotme të akuzuarit për rastin e Kumanovës....

Muhamed Zekiri: Hoxha Jakup Asipi rahmetlija e pat thënë shumë mirë…

Gazetari i njohur Muhamed Zekiri ka komentuar në rrjetet sociale mbi zhvillimet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë ku dy partitë shqiptare votuan pro...

Ja si fyheshin shqiptarët në derbin Vardar-Shkëndija – VIDEO

Stadiumi i “Filipi II” në Shkup u bë sërish skenë e thirrje antishqiptare nga ana e tifozëve të Vardarit, të cilët vetëm një javë...

Emigrantët thyejnë kordonin policor maqedonas, përleshen mes veti (FOTO)

Skena të pakëndshme janë regjistruar këtë mëngjes, në afërsi të Gjevgjelisë. Një grup i refugjatëve pas kalimit të kufirit greko-maqedonas, thyen kordonin e policisë, e...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...