Kelmendi: ETC-ja tërhiqet nga financimi i Superligës së basketbollit

0
Pronari i rrjetit të qendrave tregtare “ELKOS” dhe “ETC”, Ramiz Kelmendi, në një prononcim për Telegrafin ka sqaruar se kompania të cilën e drejton...

Gashi: Vendimi më i rëndë në basketbollin e pasluftës

0
Deklarata e kryetarit të Pejës pas vendimit të FBK-së lidhur me ndeshjen e ndërprerë të serisë finale dje. Disa minuta më parë, FBK morri...

Ahmed Kalaja: Rikujton tifozët e Tiranës dhe Partizanit

0
Rikujtim per sportdashesit qe do te shkojne ne stadium...!!! Me date 4 Maji do te luaje Partizani me Tironen. Une nuk jam tifoz por...

Federata e Atletikës së Kosovës pranohet në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës

0
Nga sot, Federata e Atletikës së Kosovës është anëtarja më e re e Federatës së Atletikës Ndërkombëtare (IAAF), bëhet e ditur në ueb faqen...

Ballisti merr mirënjohje nga veteranët e UÇK-së

0
Ismail Morina mori mirënjohje nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UҪK-së në Dukagjin. Gjesti i ballist Morinës në Beograd në ndeshjen Serbi –...

U mbajtën në Ulqin garat e 14-ta ndërkombëtare të karatesë

0
Ditën e diele në kuadër të aktiviteteve për nder të Ditës së Ulqinit u mbajt  turneu XIV-të ndërkombëtar i  karatesë ”ULQINI OPEN 2015”.  ...

Tifozi tap në stadium

0
Në një foto të postuar në rrjetet sociale shihet qartë një tifoz nga shkallët e stadiumeve shqiptare, i cili nuk po shpreh ndonjë interes...

Shikoni mesazhin ngushëllues të Canës për Mavrajn

0
Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana i ka shprehur ngushëllime Mërgim Mavraj pas vdekjes së babait. Lojtarët e Kombëtares shqiptare vazhdojnë ta ngushëllojnë Mërgim...

FFK-ja kërkon respektimin mes shumë injorimesh

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk ka asgjë rreth ardhjes së klubit të madh serb Cërvena Zvezda në Kosovë.   As kundër që...

Mavraj: Zotit i lutem në çdo moment, babai është gjallë

0
Mbrojtësi gjigant, luani i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, ka deklaruar se babai i tij nuk ka vdekur dhe se ishte Zoti që i ndihmoi...