Saturday, August 13, 2022

Misioni i pamundur i Juventusit

0
Trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes, thotë se Juventusi do të përpiqet të bëjë të pamundurën për ta përmbysur avantazhin prej dy golash të...

Mërgim Mavraj drejt Turqisë

0
Mërgim Mavraj mund të transferohet në kampionatin turk gjatë verës. Mbrojtësi i kombëtares ka zgjuar interesimin e dy gjigantëve nga Turqia, Besiktasit dhe Trabzonsport. Lojtari i...

Varësia e ndaj lojërave të fatit/bixhozit/bastoreve dhe problemi i tyre

0
Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti...

Ky është futbollisti i vitit në Angli

0
Adam Lallana është lojtari më i mirë i vitit 2016, i zgjedhur nga votat klubit të tifozëve anglezë me 39% të votave, duke lënë...

Hungari, boksierët që pranuan Islamin përjetojnë emocionet e Ramazanit të parë

0
Boksierët e Kombëtares hungareze të cilët pranuan Islamin pasi ishin ndikuar nga legjenda e boksit Muhammed Ali, përjetojnë emocionet e Ramazanit të parë, raporton...

Manchester United i thotë jo Islamofobisë: Shkarkon punonjësin

0
Manchester United ka shkarkuar nga puna agjentin suedez që i sillte klubit talente të reja nga Evropa për shkak të ofendimeve ndaj myslimanëve. ...

Barcelona kërkon të ndërpres kontratën me Qatar Airways

0
"Gjiganti katalonas mund të ndërpresë kontratën me Qatar Airways për shkak të problemeve sociale në këtë vend arab", tha Josep Maria Bartomeu, president i...

Benitez i mërzitur që do largohet nga Chelsea

0
Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, e ka pranuar se do të mërzitet kur të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. “Është gjithmonë...

Casillas portieri më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

0
Portieri spanjoll, Iker Casillas është zgjedhur portieri më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve në një sondazh online nga Goal.com. Më shumë se...