video

Si ta hapni dryrin

https://www.youtube.com/watch?v=1jJP0CcuJyE

VIDEO – Hoxhë Musli Arifi flet për Shejh Abdulkadër Arnautin

Në këtë video të shkurtër Hoxha nga Peja Musli Arifi flet disa fjalë për Shejh Abdulkadër Arnautin (Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me Xhenet),...

Video/ Shikoni si prodhohet “Audi Q5”

Javën e shkuar filloi prodhimi i modelit të ri të “Audi Q5” në fabrikën e “Volkswagen” në Meksikë. Kjo fabrikë ka kapacitet prodhimi prej 150,000...

VIDEO – Filmi për Omerin (radiallahu anhu)

Seriali mbi jetën e Omerin bin Hattabit (radiallahu anhu) viteve të fundit po bën bujë të madhe anembanë botës, megjithatë debati mes Muslimanëve se A...

VIDEO – Islami dhe Muslimanët (keqkuptimi)

Pse nuk po mundemi ti dallojm dy gjëra Islamin dhe Muslimanët, pse ndodhin keqkuptime këtë dilemë e paraqet në një ndër hutbet e tij...

VIDEO – A lejohet Muslimani të martohet me një ateiste

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës i dedikohet Hoxhës Muharem Ismaili kurse pyetësi...

VIDEO – Operacioni në Zemër (ngjarje e vërtetë)

Në këtë video me titull "Operacioni në Zemër (ngjarje e vërtetë)", hoxha i nderuar Bedri Lika tregon një ngjarje nga historia e re,  për...

VIDEO – A lejohet me pagu borgjin duke marë Kredit

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

VIDEO – Xhihadi UÇK

Hoxha i nderuar Bekir Halimi në këtë video me titull: "Xhihadi UÇK", flet për pjesmarjen e shumë figurave klerikare fetare Islame në UÇK.. për ta...

VIDEO – Çka jan çu peshë Islamofobat Shqipfolës

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar Hoxhës së...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...