Çfarë është kjo? Flaka në brendi të ujit! Subhanallah

Çfarë është kjo? Flaka në brendi të ujit! Subhanallah https://www.youtube.com/watch?v=FJdXSdn1qYE

VIDEO – Nëse dikush ta ofendon fenë, si të sillemi me at njeri

Kohëve të fundit fatkeqësisht me të madhe shohim fyerje të Fesë madhështore Islame, shpesh ndodhë që kur ballafaqohemi me këso fyerje nga dashuria që...

Hoxhë Mazllami nuk mund ta ndalë lotin (VIDEO) moment nga varrimi i Hoxhë Jakup...

Në varrimin e Hoxhës së ndjerë Jakup Hasipi - Rahimehullah, atje tek momenti i fundit (Përshëndetje me Xhenazen) vërehet në video Hoxha i nderuar...

VIDEO – Një rast interesant (mësim për neve)

Nga bota e ngjarjeve nga historia e bujshme Islame sot për ju zgjodhëm një ngjarje tejet interesante dhe plot mësim për neve ku shpresojm...

VIDEO – Dedikuar "analistave" çka din ti qka është Islam tradicional?

Në këtë video sekuencë hoxha nga Mitrovica Ekrem Avdiu i përgjigjet pyetjes rreth këtyreve "analistave" që kohëve të fundit me të madhe "analizojnë" çështjet...

VIDEO – Sa ka vlerë te Allahu sjellja e mirë me njerëzit

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë madhështore, pyetja e radhës ka të bëj për vlerën e sjelljës...

VIDEO – Heqja e kokës në emër të Islamit?!

Në këtë video do të ndëgjoni se si Hoxha i nderuar nga Shkupi Bedri Lika në mënyr të qartë dhe decide tregon shembuj me...

VIDEO – Vlera e namazit të sabahut

Hoxha Nesim Demiri në këtë video të shkurt 3 minutëshe flet për vlerën e madhe që ka Namazi i Sabahut, "Nëse njeriu çohet dhe...

E pabesueshme! Deveja qesh si njerëzit

Ky është momenti i pabesueshëm kur një deve qesh, pasi ka dëgjuar një shaka.   Ndërsa njerëzit qeshin, edhe kafsha nuk ngelet më pas....

Kore fantastike nga mijëra tifozë të futbollit që i thurin lavde Profetit Muhammed ﷺ

Më 20 shkurt 2015, mijëra tifozë të Al Ittihad FC i kënduan lavde Profetit Muhamed ﷺ. Ata këndonin thurjen e famshme 'Tala Al Badru' Alayna 'që...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...