Çfarë kishte në kutinë që zonja e parë e SHBA-ve Melanie Trump i dha Micuhelle Obamas?

Dje u zhvillua ceremonia e Inagurimit të presidentit më të shteteve më fuqishme të botës Donald Trump
Paraditen e 20 janarit ish presidenti Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle pritën në Shtëpinë e Bardhë presidentitin që do të drejtojë për 4 vite SHBA-të me bashkëshorten e tij Melania.

Përpost organizimit madhështor ajo që ra në sy dhe që ishte në qendër të vëmendjes ishte e bukura Melania.E kujdesur mirë për veshjen, me shumë klas dhe elegancë ajo nuk kishte harruar të befasonte me një dhuratë edhe ciftin Obama.

Michelle u gjet e papërgatitur nga dhurata e zonjës së parë tashmë aq sa reagimi i saj u bë menjëherë viral në rrjetet sociale.

Por ajo që mbeti në mendjen e të gjithëve është se cfarë kishte në atë kuti?

Spekulimet e përmbajtjes së saj shkonin nga një orë të argjendëtë deri tek një gotë e madhe, dhe madje edhe një unazë apo bizhu tjetër për në dorë.

Por pas disa hulumtimeve në katalogun e argjendarisë “Tiffany”, më shumë gjasa përgjigja është një kornizë fotografie e shtresës së lartë.

Dyqani luksoz ka një sërë kornizash për foto që variojnë nga £ 430 në pothuajse £ 600, të cilat janë të rreth të njëjtën madhësi dhe formë si kuti përfundoi në duart e Michelle.

Një nga dhuratat, një kornizë drejtkëndëshe në argjendi i pastër, me vlerë £ 315 në bazë të kutisë ekziston në faqen e internetit Tiffany,shkruan standard.al

Deri në momentin që ish zonja e parë do të bëjë publike dhuratën e cmuar nga Melania Trump kjo është mundësia më e afërt për të qënë përgjigjia që na bëri kuriozë të gjithëvë.

Artikulli paraprakAli Ahmeti përkujton bashkëpunimin me Ibrahim Rugovën
Artikulli vijuesJeta e Putinit si spiun, para se të ndryshonte historinë e Rusisë