E përlotin presidentin turk dhe bashkëshorten e tij

0
202

Edhe pse vizita e tij në Shqipëri ka zgjatur vetëm një ditë, të shumta kanë qenë emocionet që presidenti turk Erdogan dhe bashkëshortja e tij kanë marrë në vendin tonë.

Jo vetëm me vendosjen e gurit të themelit të xhamisë së madhe të Namazgjasë, por dhe në ceremoninë e hapjes së xhamisë në kalanë e Prezës, transmeton portali TeSheshi.

Madje në një moment kreu i shtetit turk së bashku me bashkëshorten e tij janë përlotur nga recitimi i një vajze shqiptare bëri në ceremoninë e organizuar me këtë rast.