Lajm i Fundit: Hoxhë Sadullah Bajrami është shëndoshë e mirë – disa media gënjejnë

0
2497

Pasi disa media plasuan se Hoxha i nderuar Sadullah Bajrami ka qenë një ndër të lënduarve gjat tragjedisë në haxh pason kjo deklaratë nga faqja e hoxhës në fjalë:

 

DEKLARATË ME RASTIN E TRAGJEDISË NE HAXHXH

Hoxha Sadullah Bajrami nuk ishte ne turmen siq lajmrojne mediat, ai thjeshte kishte nje alivanosje nga i nxehti i tepert.

As nje shqiptar nuk ishte ne turmen ku fatkeqesisht humben jeten mbi 700 persona.

Hoxha eshte derguar ne spital per trajtim mjekesor ne Mekke dhe tash eshte ne gjendje te mire elhamdulilah.

Ndersa presim qe ne oret ne vijim te prononcohet me nje video te shkrut inshAllah . Lusim Allahun qe te sherohet sa ma shpejt.