Nesër dita më e ftohët e vitit

Në Kosovë po mbanë një mot shumë i ftohët dhe me reshje bore. Temperaturat po vazhdojnë të sillen rreth 0 e deri në minus 6 gradë.

Sot temperaturat minimale do të jenë minus 9 gradë, ndërsa ato maksimale 1 gradë. Ndërkohë nesër pritet që i ftohti madh ta përfshijë vendin tonë.

Temperaturat maksimale do të sillen rreth minus 3 gradë, ndërsa minimalja do të prek -18 gradë Celsius.

Ky mot i ftohët pritet që të përmisohet gjatë ditëve të vikendit.

 

 

 

Artikulli paraprakIvanoviq e kishte përmendur Radoiçiqin si sundimtar të veriut
Artikulli vijuesDemarkimi me Malin e Zi në dorë të Vuçiqit!