“NUN” vazhdon aktivitetin e saj në vendet ku kishte vërshime në Maqedoni

“NUN” së bashku me aktivistët e saj edhe sot janë në vendet e goditura nga vërshimet që shkaktuan 22 viktima dhe shumë të tjerë të lënduar. Ata janë duke shpërndarë gjëra elementare për ata njerëz që janë aty. Ata u kanë ndihmuar edhe me mjete pune si lopata, fshisa, bombola të gazit dhe gjëra të tjera higjenike.

13934857_1345798588767184_2785060873230253221_n 13901450_1745687755648897_5574572166201555847_n

Një numër i madh i njerëzve iu janë përgjigjur kësaj thirrje për tu dal në ndihmë njerëzve që janë prekur nga vërshimet. Ata kanë bërë edhe një vend stacionimi në Hasanbeg, ku ftojnë të gjithë ata që iu nevojitet diçka mund të vijnë të marrin ndihma.

0-02-01-3f18b01aae5f53dd9fef81d6bbb2e99b142fbc1fbc7b7b5675ed3ba30cfeac93_full 0-02-01-4fbc33bb377ef0e6156f6f3a40e0bc3212461a7da2c39d3fe16c6ebb91c57ee5_full
Për ti kontaktuar këto janë numrat e “NUN”-it:
Sedat Rushidi: + 389 70 335 982 (Shkup)
Jetish Muharremi: + 389 70 763 143 (Shkup)
Driton Daci: + 380 75 440433 (Tetovë)

Artikulli paraprakNë Britani pranohen aplikimet për azil të anëtarëve të Vëllazërisë Muslimane
Artikulli vijuesStika pishe për veshkat dhe mushkëritë