Reis Fejziç mban premtimin e dhënë Erdoğanit

Reisu-l-ulema i Bashkësisë Islame në Mal të Zi, Rifat ef. Fejziç ka lëshuar mjekrën dhe në këtë mënyrë ka mbajtur premtimin të cilin më herët ia kishte dhënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA).
Fejziç, i cili ditëve të kaluara qëndroi në qytetin Konya të Turqisë, në një bisedë me gazetarin e AA-së kujtoi se takimi me presidentin e Republikës së Turqisë, Erdoğan prej para një muaji.
Ai tha se Erdogani me rastin e takimit me të e pyeti për mjekrën, Fejziç kujtoi fjalët e tij i cili gjatë bisedës e pyeti “Myfti, ku e ke mjekrën”.

Artikulli paraprakErdogan bën thirrje për njohje
Artikulli vijuesNë Shkup përsëri protestë kundër vendimit të presidentit Ivanov