Rikujtim, disa prej këngëtarëve që kënduan ilahi (Video)

Përveç prirjes së tyre për të kënduar këngë moderne, disa këngëtarë shqiptarë janë treguar të talentuar edhe me interpretimin e këngëve fetare.

Ani pse feja islame ndalon muzikën dhe lejon vetëm ilahitë, ata zgjodhën t’i provojnë që të dyja, shkruan Magazina.al.

Por ka edhe prej atyre që kanë lënë muzikën, si besimtarë më të devotshëm dhe tani këndojnë vetëm ilahi, si Adem Ramadani dhe Ferki Shala (TNT).

Megjithatë, si do që të këndojnë, qoftë muzike moderne, popullore apo ndonjë zhanër tjetër, ata me zërin e tyre, mbesin të pëlqyer nga publiku shqiptar.

Më poshtë mund t’i dëgjoni duke kënduar ilahi, këngëtarët si Meda, Blero, Shyhrete Behluli, Elhaida Dani, Gold Ag e Violeta Kukaj.

https://www.youtube.com/watch?v=4YYZqBP1R9Y

Artikulli paraprakHistorianët e Deçanit u kërkojnë gjykatësve heqjen e nënshkrimeve për Manastirin
Artikulli vijuesKy është parashikimi i motit për pesë ditët e para të Ramazanit