Tre të vrarë në Wisconsin të SHBA-ve

0
118

Policia në shtetin amerikan Wisconsin thotë se tre njerëz janë vrarë dhe katër të tjerë janë lënduar gjatë një gjuajtje me armë në një ilixhë jashtë qytetit Milwaukee.

Sipas policisë, personi i dyshuar, një 45 vjeçar, është gjetur i vdekur në këtë qendër rekreacioni, dhe dyshohet se ka ndërruar jetë nga plagët e vetë shkaktuara me armë.

Raportohet se sulmi mund të ketë pasur lidhje me mospajtimet që sulmuesi ka pasur me gruan e tij, e cila thuhet të ketë punuar në këtë qendër