Zjarr në Veles , digjet një grua e moshuar

0
208

Një grua e djegur dhe disa shtëpi dhe një punëtor rrobaqepëse janë djegur në një zjarr të fortë që shpërtheu mbrëmë në mesnatë në rrugën “Gjore Orgaxhiev” në lagjen Dvorovi në Veles.

 

Shtëpitë e djegura janë të familjeve Boskovi dhe Janushevi, sipas fqinjëve, zjarri nuk arriti të shpëtojë një grua të moshës 70 vjeçare, identiteti i së cilës ende nuk është i njohur.

 

 

 

Zjarri shpërtheu rreth mesnatës në kopshtin e familjes Bosko, ku përhapja u bë shumë shpejt tek shtëpitë e fqinjëve të familjes Janushevi.

 

Njerëzit shtëpitë e të cilëve janë të ngulfatur në zjarr gjatë natës thanë se si për gati dy minuta është dashur të largohen nga shtëpitë për shkak në shtëpinë e fqinjit është dëgjuar shpërthim dhe kur kanë dalë jashtë kur e kanë pa tym dhe flakë.

 

Bëhet fjalë për disa shtëpi që janë shumë afër me njëra-tjetrën dhe zjarri u transferua shumë shpejt.

 

Në vendin e ngjarjes kanë arritur ekipet e zjarrfikësve kanë ndërhyrë por nuk arritën të shuajnë shpejt zjarrin, sepse era e ka shpërndarë flakët.

 

Pas shpërthimit të zjarrit, deri sa kanë arritur zjarrfikësit të gjithë fqinjët kanë përdorur çorape duke u përpjekur për të shuar ose të paktën për të parandaluar përhapjen e zjarrit në shtëpitë tjera.

 

Organete hetuesisë kanë nisur procedurën për të përcaktuar shkaqet e zjarrit dhe për të përcaktuar identitetin e gruas e cila është djegur në zjarr./Almakos