Mrekullit e All-llahut në duart tona; Fshehtësia e vijave të dorës

  A nuk e ke pyetur vetën asnjëherë më parë se cila është fshehtësia e vijave në dorën tënde?! Shikoje dorën tënde të djathë, çfarë po...

Pse Allahu në Kuran thotë se duhet dhënë gji dy vjet të plota?

Abduldaem Al-Kaheel Në Kuranin Fisnik thuhet: “Nënat, ato që duan ta plotësojnë gjidhënien, janë të obliguara t’u japin gji fëmijëve të vet dy vjet të plota....

Mjekësia profetike: Ja pse u ndalua fryerja në ushqimin e nxehtë

Kjo është një praktikë e zakonshme të cilën e përdorin shumë njerëz, e sidomos fëmijët. Ne e dimë se i Dërguari i Allahut s.a.v.s....

Si reagon trupi ndaj pijeve energjike si Red Bull?

Shumë njerëz kanë tendenca të konsumojnë pije energjike për të qëndruar zgjuar më gjatë, për t’i ngritur nivelet e energjisë etj. Pijet energjike konsumohen...

Kur blini pastë të dhëmbëve kushtoni VËMENDJE TË VEÇANTË këtyre KATRORËVE

Shumica e njerëzve kur blejnë pastë të dhëmbëve e lexojnë vetëm emrin e kompanisë. Por, sa nga ju mendoni se e keni lexuar atë...

Hekuri në Kuran (mrekulli)

Hekuri është një nga elementet e përmendura në Kuran. Në suren El Hadid, d.m.th. në suren e Hekurit thuhet: ”Ne e kemi zbritur hekurin, në të...

Kurani dhe shkenca: Fenomeni mjekësor që i hutoi shkencëtarët amerikan

Skeptikët gjithmonë janë munduar të mundin Kuranin dhe janë përpjekur të tregojnë se ajo që gjendet në Të është në kundërshtim me shkencën dhe...

Cikli i Ujit

Cikli i ujit, i cili njihet edhe si cikli hidrologjik ose cikli hidrologjik, i referohet lëvizjes së pafundme të ujit nën, mbi ose mbi...

Cili është dallimi mes organikes dhe inorganikes?

Komponimet organike përmbajnë karbon në strukturën e tyre dhe komponimet inorganike nuk kanë molekula të karbonit. Përkufizimet e komponimeve organike dhe inorganike Një përbërje organike i...

Sa herë në javë duhet të bëjmë dush?

Për shumë njerëz, dushi në mëngjes është pjesë e rutinës së tyre ditore. Pa e bërë atë, ata ndjehen të papastër, të pagatshëm për...

Na ndiqni

166,447NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...