999 her dështoi, por nuk tha dështim, ai tha mësim!

"999 herë Tomas Edison dështoi për ta krijuar poçen elektrike, në të 1000-ën her korri sukses, megjithatë Tomasi nuk i llogariti dështime (ato 999...

9 mesazhet e protestes se 9 majit

Muhamed Zekiri 1. Populli nuk duron me padrejtesi 2. Populli nuk eshte me vazalet e Gruevskit 3. Populli deshmoi se deshiron bashkimin e opozites 4. Populli i deshmoi...

Vajza e Hoxhës Naim Ternava vs Priftat pa fëmijë, çka është ma skandaloze?

Pas publikimit të fotove të vajzës së kryemiftyut Naim Ternava nga disa portale AntiIslame erdh ky status nga Sunullah Islami.

"Hajde e bëjmë Expressin akademi zyrtare e Republikës"

Profesori i cili është zë i arsyes për shumë çështje në areolën shqiptare, ka postuar një status duke “goditur” gazetën Express. Ai ka postuar:...

E din kush ka luftu në Siri por për çudi nuk e din kush...

Pas dhunës nga huliganët Maqedonas të njohur si "Komiti" ndaj të shqiptarëve në qytetin e Shkupit shumë qytetarë kan reaguar dhe kan shprehur mllefin ndaj kësaj...

Trupi i fëmijëve sirian nuk rrjedh naftë!

"Sikur nga trupi i fëmijëve sirian të rridhte naftë bota do të ndërhynte menjëherë. Po çfarë të bëjmë, se nga trupi i tyre po...

Prishja e minares dhe muslimanët

"MUSLIMANËT E KOSOVËS DUHET TË SHEMBIN KËMBANËN E KISHËS SERBE" Pushtetarët, intelektualët dhe gazetarët e Kosovës dëshirojnë të dëgjojnë një besimtar apo imam që të...

Çfarë thotë nipi i Komandant Hoxhës mbi familjen e tij?

Arian Xhezairi është një nga figurat e mirëfillëta të komunitet mysliman në Kosovë. Ai aktualisht po jep kontribut e tij në mënyra të ndryshme...

Muhamed Zekiri: O ju që e sulmoni Mërgim Mavraj mos u boni franquza!

Muhamed Zekiri: Spo e kuptoj gjithe ate debat dhe mllef te disave per percaktimin dhe parimet fetare islame qe ndjek fudbollisti i Kombetares Mergim Mavraj....

Rama përkujton Hoxhë Kadri Prishtinën, e quan patriot e vizionar mbarëkombëtar

Kryeministri Edi Rama, të premten e ka kujtuar Hoxhë Kadri Prishtinën, në përvjetorin e tij të vdekjes. Kur të gjithë liderët tjerë janë marrë me...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...