Deklarata e Erdogan se Mosuli është Turqi nënkupton…

Deklarata e Erdogan se Mosuli eshte Turqi nenkupton ne radhe te pare se Mosuli do te mbetet suni dhe se cdo perpjekje per ndryshimin...

Allahu kur jep të mahnit!

Allahu kur jep të mahnit! Kur të vjen ndihma e Allahut? Ajo vjen në momentin që ti ke nevojë më tepër se kurrë. Të vjen si një...

Vdiq dijetari i fundit shqiptar i shkences se hadithit Shuajb Arnauti

Sot vdiq dijetari i fundit shqiptar i shkences se hadithit Shuajb Arnauti. Ai ishte njeri nder tre dijetaret me te medhenje te ketij dhe...

Imer Ismaili qenke një paçavur e prisht anti fetare

Imer Ismaili qenke një paçavur e prisht anti fetare dhe anti kombëtare! SKA KOMB PA FE NËSE NUK TË PËLQEN FEJA ISLAME NDËROJE DEKLAROHU I...

Kur Perëndimi të thonë: "Ne nuk jemi armiq të Islamit,"

Kur Perëndimi të thonë: "Ne nuk jemi armiq të Islamit," atëherë ose janë duke gënjyer ata, ose ne nuk jemi në Islamin e saktë: "As...

Lufta ndaj terrorizmit sot eshte po aq e besueshme sa te thuash….

Lufta ndaj terrorizmit sot eshte po aq e besueshme sa te thuash se gjarperi po shpeton peshkun nga mbytja! Shkaterruan Sirine, shkaterruan Irakun, kushedi se...

Pse po rren se "Turku 500 vite na ka prerë e na ka vrarë"

Pse po rren se "Turku 500 vite na ka prerë e na ka vrarë" Sot dëgjojmë nga një pjesë e popullit çdo herë të njëjtin...

Ja çfarë thotë Shejh Ebu Is’hak el-Huvjeni për Shejh Albanin

Shejh Ebu Is’hak el-Huvjeni, hafidhehullah, thotë: “Shejh Albani ishte njeri që fenë e merrte nga hadithi, andaj Allahu i dha bereqet në veprat e tija...

Zekiri: Nuk ka asnjë rrezik nga federalizimi

Në një intervistë për Radio Evropa e Lirë, Muhamed Zekiri, nga LSDM-ja ka deklaruar se nuk ka asnjë rrezik nga federalizimi. “Nuk ka asnjë rrezik...

Dekada me radhë, na shurdhuan: "A kombi a feja?"

Dekada me radhë, na shurdhuan: "A kombi a feja?" "Islamistët e duan më shumë fenë sesa kombin" "Muslimanët nuk ndihen shqiptarë" "Kombi ynë në rrezik nga Islami" dhe plot...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...