Birra dhe besimtari mysliman Mustafi: I dhashë nji mësim të mirë Valencias

Shkodran Mustafi, në nji intervistë për britaniken “The Sun” të publikueme dje, ka folë për incidentin me nji shishe birre në Valencia. Besimtari i devotshëm...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...

Përfundojnë Lojërat Olimpike: Kjo është pozita e Kosovës

Lojërat Olimpike Rio 2016 janë mbyllur sot me medaljen e fundit të artë që e fitoi në basketboll SHBA-ja, ku Flamurin e Kosovës në...

Xhudisti nga Egjipti refuzoi ti jap dorën rivalit të tij Izraelit

Xhudisti egjiptian Islam El Shehaby ka refuzuar të përshëndes për dore kundërshtarin nga shteti i Izraelit Or Sasson.Kjo ka shkaktuar një çudi dhe debat...

Katër lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve asnjëherë (Foto)

Liga e Kampionëve është gara më e madhe evropiane për klube dhe ajo është ëndrra e çdo lojtari dhe klubi. Ky trofe cilësohet si më...

Januzaj gëzon Kosovën

Mediat e huaja po shkruajnë se Adnan Januzaj ka gjasa të largohet nga Belgjika, ku nuk po luan në vazhdimësi, për t’iu bashkuar Kosovës,...

Shkodran Mustafi rrëfen për Bild: Pse Islami është gjëja më e rëndësishme në jetën...

Shqiptaro – gjermani i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka folur së fundi për rëndësinë e besimit të tij islam në jetë dhe karrierë. “Të jesh musliman...

Messi thyen edhe një rekord në La Liga

Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të La Ligas, Leo Messi sot ka thyer edhe një rekord në elitën e futbollit spanjoll. Ylli...

Talenti kosovar shënon pesë gola në Ligën e Kampionëve

Mërgim Berisha ka realizuar pesë gola në Ligën e Kampionëve për të rinjtë deri në moshën 19-vjeçare. Sulmuesi shqiptar këto gola i shënoi në fitoren...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...