Francë, dënim me burg për shkak të Wi-Fi-së me emrin “DAESH 21”

Një i ri nga Franca është dënuar me tre muaj burgim për shkak se emri i rrjetit të tij të Wi-Fi-së ishte “Daesh 21”, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndryshe, DEASH është emri i organizatës terroriste e cila vepron kryesisht në Siri dhe Irak.

Mediat franceze transmetuan se 18-vjeçari nga Dijoni u dënua me burg me kusht sepse në “opinion ka promovuar terrorizmin”.

Artikulli paraprakYıldırım: “Rrjetet e poshtëra që ngrihen njëri pas tjetrit kundër nesh, do ti mposhtim”
Artikulli vijuesEmrat e klerikëve musliman që u masakruan në komunizëm