Çfarë është ekonomia e tregut?

Bashkëveprimi i ofertës dhe kërkesës ndikon në vendimet lidhur me investimet, prodhimin dhe shpërndarjen në një ekonomi tregu. Marrëdhëniet ndërmjet ofertës dhe kërkesës për mallra...

Top universitetet për Ekonomi në Evropë, nëse dëshironi të bëheni top ekonomist

Top universitetet për Ekonomi në Evropë, nëse dëshironi të bëheni top ekonomist   Popullariteti i Ekonomisë si drejtim Universitar ka lulëzuar që nga krizat...

Bllokohet nga bora, lind në shtëpi

I ftohti i madh që ka kapluar pjesën më të madhe të Amerikës ka detyruar Mariah Grove të mbyllet në shtëpi dhe të lind...

Shpërthen vullkani më i madh në botë (Video)

Vullkani famëkeq i Meksikës “Popocatepetl” ka shpërthyer të hënën, duke shkaktuar një zjarr, tym dhe hi masiv. Nga ky shpërthim i vullkanit, qyteti më i...

Një letërkëmbim i Salahudinit dhe Riçardit

Prej: Riçard Zemër Luani mbreti i Anglisë Deri te: Salahuddin El Ejjubi mbreti i Arabëve   Lartësia e juaj, Bartësi i kësaj letreje është trimi i fuqishëm që...

Kufiri më interesant në botë mes Kanadasë dhe Shteteve te Bashkuara

Ky artikull eksploron kufirin më të madh (dhe ndoshta më kompleks) në botë midis dy vendeve shumë të afërta.Kumti.com Kufiri ndërkombëtar Kufiri i Kanadasë-Shteteve të Bashkuara...

Kurani, libri më i popullarizuar dhe më i lexuar në histori!

Portali i njohur që i dedikohet kulturës së leximit, lovereading.co.uk, ka mbledhur të dhënat e numrit të botimeve dhe përkthimeve të librave më të...

Si të bëheni nënë e lumtur

Pyet një nënë a është e lumtur tani që ka një fëmijë dhe përgjigjja zakonisht është po natyrisht. Në fakt, në botë, fëmijët zënë...

Si lirohen nga pagesa veturat për persona të hendikepuar

Veturat lirohen vetëm nëse personi ka statusin e personit te hendikepuar, vetura është e përshtatur për nevoja te tij dhe importohet nga personi i...

Pakistani, vendi ku gërshetohen shumë popuj dhe kultura

Pakistani i larmishëm në aspektin gjeografik, i cili shtrihet në rripin e maleve të larta në veri, rrafshnaltës Balokistan dhe rrafshin në luginën e...

Na ndiqni

170,329NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Si t’i shpëtoni jetën një fëmije nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...

Ju kanë ftuar në intervistë pune? – Mos i lini pa bërë këto 5...

Krahas praktikimit të shtrëngimit të duarve apo asaj që po planifikoni të vishni në një intervistë pune, me shumë rëndësi është edhe ajo që...