Kur flet Shejh Jusuf El-Kardavi…

0
– “Feja është pjesë thelbësore e natyrës së njeriut dhe domosdoshmëri e patjetërsueshme e humanizmit. Mund të ndodhë, që njeriu të bëjë pa dije,...

Nga Salma YAQOOB: Abuzimi me muslimanët është tashmë një normë

0
Rrëfimi i një gruaje, Nadiya Hussain në një emision radiofonik ku ajo shprehet se paragjykimet e dhuna ndaj muslimanëve janë bërë veprime normale të...

Kinemaja: mbi një shekull islamofobi, dhe përshkrime negative të muslimanëve!

0
“Armiku më i madh i të vërtetës nuk është gjithmonë gënjeshtra, pandershmëria, por miti që përsëritet vazhdimisht, që është bindes dhe realist”   “Mund të godisni...

Taken 2, Albanofobia dhe Islamofobia.

0
Mustafa Nano ka postuar në ResPublica një shënim kritikë ndaj reagimeve në blogosferën shqiptare ndaj filmit të ri Taken 2, vazhdim i filmit Taken...

Myslimanet e mbuluara të Bosnjës i durojnë ofendimet për të shfaqur besimin

0
Boshnjaket që mbajnë shaminë e mbulimit të fytyrës thonë se shpesh ofendohen apo tallen në rrugët e Bosnje-Hercegovinës, por shprehen se janë të vendosura...

Letra e Beltagi, drejtuar bijës së tij Esmës

0
Njëri nga liderët e Vëllazërisë Myslimane, Mohamed al-Beltagy, i shkroi një letër Esmas, bijës së tij të vrarë në masakrën e së mërkurës në...

Kongresi i Çeçenisë: “Sunitë” sipas mez’hebit të Putinit dhe djaloshit të tij të llastuar 

0
Ahmed Selit Studiues dhe shkrimtar palestinez Në një kokë kur avionët e pushtuesit gjakatar rus shkatërrojnë fshatra dhe qytete të tëra siriane, presidenti i Çeçenisë, Ramadan...

Pse rrjetet sociale janë falas

0
Pyetje: a ke menduar pse rrjetet sociale janë falas? Përgjigja: kur nuk e paguan çmimin e mallit, atëherë dije ti je malli!! Andaj kujdes dhe mendo! "Celulari...

Është pa dyshim Dashnia e Resulull-llahut (a.s) për ne…

0
Është pa dyshim Dashnia e Resulull-llahut (a.s) për ne… “Nuk ka njeri në botë, që të jetë fjala e tij, e qeshura e tij, buzëqeshja...

Kisha ne Llapushnik

0
Kjo Kishe eshte e jashteligjshme, e dhunshme dhe kunder vullnetit te banoreve te Llapushnikut. Per ndarjen e parceles per te ndertuar kete Kishe, per hater...