Pandov: Zoran Zaev mund të burgoset muajin e ardhshëm

0
Aleksandar Pandov, anëtar i GDOM-it, thotë se afrohet procedura gjyqësore dhe se muajin e ardhshëm në pjesën e përgjimeve i akuzuari i katërt Zoran...

Granatohet ndërtesa e Qeverisë së Maqedonisë

0
Një eksplodim i fuqishëm ka ndodhur në ndërtesën e Qeverisë së Maqedonisë. Eksplodimi ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe ka shqetësuar qytetarët, të cilët...

Torturat e maqedonasve: Gjëra që mendja e njeriut s’mund t’i paramendojë, të burgosurit kërkojnë...

0
Burime të sigurta për Agjencinë e lajmeve Zhurnal tregojnë tmerrin që kanë përjetuar dhe po përjetojnë akoma të paraburgosurit shqiptarë në burgun e Shutkës...

"Iniciativa vepro" Në sherbim të së mirës

0
Një intervistë e shkurt më përfatsuesin e "Iniciativa Vepro" Sedat Rashidin Pyetje: Vëlla Sedat Rashidi,jeni përfatsues I "Iniciativës Vepro" Vërtetë jeni mjaftë aktiv në...

Flet babai i personit që vrau zyrtarin e BDI-së: E mori hakun e vëllait

0
Një ditë pas vrasjes së ish zyrtarit të lartë të BDI, Agëtim Asani në Strugë, ka reaguar Bajram Kupa, babai i dorasit. Ai ka...

Rreth 600 policë maqedonas, vetëm 46 shqiptar

0
Shkup, 2 shtator - Konkursi i Ministrisë së Punëve të Brendshme për punësimin e 600 policëve ka hyrë në fazën përfundimtare të përzgjedhjes së...

VIDEO: Vazhdon misteri i të vrarëve në rastin e Kumanovës

0
Po bëhen katër muaj qëkur Departamenti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë ka marrë trupat e nëntë të vrarëve, shtetas të Kosovës, në konfliktin e...

Zv ministri Nimetulla Halimi e pranon, vetura me pjepër në treg është veturë zyrtare,...

0
Vetura me pjepër në tregun me shumicë në Shkup është pronë e Ministrisë për transport dhe lidhje, pranojnë për Portalb nga kabineti i zëvendësministrit...

Vigjilent Leka i Rufi Osmanit ofendon rëndë nënat shqiptare

0
Anëtari i Kryesisë qendore dhe njeriu i afërt i Vesel Memedit të RDK, Vigjilent Leka ofendon rëndë nënat shqiptare – mbulesën muslimane e përqesh...

Xhamia e Sërmnovës merr mbi 120 mijë pëlqime në internet

0
Në faqen e "ALLAMA IQBAL MEDICAL COLLEGE" me rreth 300 mijë fansa, fotografitë e Xhamisë së fshatit Sërmnovë kanë marrë plotë 123 mijë pëlqime. "Jo...