Friday, August 19, 2022

Fenomeni i basketbollit, është i gjatë vetëm 137 cm (Video)

0
Julian Newman është vetëm 11 vjeçar, por luan si të ishte një djalë shumë më i madh se ai në skuadrën e shkollës së...

E çuditshme, dorëzat e Neuerit me 4 gishta!!

0
Portieri i njohur gjerman, Manuel Neuer i ka normalisht 5 gishta në dorë, por dorëzat e tij janë me një mangu. Në ndeshjen me...

Sulm fizik ndaj Riberyt

0
Mesfushori i Bayernit dhe Francës, Franck Ribery, u bë pre e një sulmi fizik ditën e mërkurë, në përfundimin e stërvitjes së zakonshme të...

Behrami fyhet në baza racore

0
Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami, është fyer në baza racore nga tifozët e Lazios, në ndeshjen që zhvilluan këto dy skuadra të shtunën...

"Më mirë të jesh me ngjyrë se serb"

0
Tifozët e futbollit nga hapsirat e ish-Jugosllavisë janë në zë të keq, për shkak të ofendimeve racore. Shembuj të tillë ka në Serbi por...

Policia e BE-së zbuloi qindra ndeshje të shitura

0
Shërbimi policor i Bashkimit Evropian - Europol - ka gjetur prova të qindra ndeshjeve të shitura të futbollit në të gjithë botën. Gjatë hetimit,...

Arrestohet futbollisti shqiptar, shiste drogë në Itali

0
Futbollisti shqiptar, i cili ka luajtur në disa skuadra italiane, Xhulian Rudha, 25 vjeç, u arrestua në Itali pasi akuzohet për trafik të lëndëve...

Sërfisti nga Hawaii kapi dallgën 30-metërshe

0
Sërfisti nga Hawaii, Garrett McNamara, theu rekordin botëror të vendosur nga ai vetë. Sportisti është ngritur dhe ka rrëshqitur me dërrasën e tij mbi...

Demba Ba: Si mysliman, e dënoj gjestin e Hazard

0
Sulmuesi i Chelseat, Demba Ba e ka dënuar sulmin e Eden Hazard në ndeshjen ndaj Swanseas ndaj një mbledhësi topash. Hazard e rrëzoj...

Benzema: Më pëlqen presioni

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka thënë se presioni atij po i bën shumë mirë dhe po rezulton me më të mirën e...