Friday, August 19, 2022

Torres bën historinë,shënon në 7 gara në një sezon

0
Lojtari spanjoll që luan për skuadrën angleze të Chelseat, Fernando Torres është bërë lojtari i parë që ka shënuar në shtatë kompeticione të ndryshme...

1 ditë e Xherdanit: Bayerni, feja dhe familja

0
Gazeta e njohur zvicërane "Blick" ka bërë një reportazh për jetën e Xherdan Shaqirit në Munchen. Një gazetar zvicëran ka intervistuar Shaqirin me të...

Shënon lojtari musliman, ja çka bëjnë izraelitët

0
Pak ditë më parë portali jonë publikoj lajmin për transferimin e bujshëm të dy lojtarëve musliman rus në kampionati izraelit, gjë e cila nuk...

Milan e largon Lazion nga vendi i tretë

0
Milano është në rrugë të mirë për të siguruar këtë edicion vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Allegrit...

Arsenal në duar të arabëve, skuadra më e paguar!!

0
Skuadra londineze, Arsenal në fund të edicionit mund të përfundoj në duar të investitorëve arab. Një konzorcium arab thuhet se ka filluar bisedimet për...

El Clasico në pikë të ditës

0
Futbolli evropian sot do të ketë një ditë të ngjeshur me ngjarje futbollistike. Skuadra të mëdha evropiane sot do të zhvillojnë ndeshjet e...

Goditjet me kokë në futboll shkaktojnë çrregullime të shumta intelektuale

0
Goditja e topit të futbollit me kokë është e dëmshme, ajo mund të çojë në vonesa të reagimeve gjatë kohë së kryerjes së detyrave...

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë, këtu hyn edhe futbolli

0
Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë...

Ramos është për Barcelonën!!

0
Sergio Ramos ka deklaruar se do të bëjë tifo për Barcelonën në ndeshjen kthyese ndaj Milanit. Mbrojtësi i Realit tha se ata e kanë...

El Clasico në Mekë!

0
Qyteti i shenjtë i islamit, Meka do të jetë nikoqire e një supersfide miqësore mes Barcelonës dhe Real Madridit. El Clasico në Mekë...