Sunday, November 27, 2022

Ta uroj ditlindjen Nënë me një Hadith – Shkodran Mustafi (Ylli i fudbollit Gjerman)

0
Ylli i fudbollit Gjerman i cili shkëlqeu në Kampionatin Botëror në Gjermani Shqiptari nga Gostivari Shkodran Mustafi i cili për momentin luan në LA...

John Terry largohet nga Chelsea për Fenerbahcen

0
Raportet e fundit flasin për një kalim të mundshëm të kapitenit të Chelseat, John Terry në Fenerbahce. 34-vjeçari, të cilit verën e ardhshme i skadon...

FIFA mund të ndryshojnë vendimet për Kupën e Botës 2018 dhe 2022

0
Kryetari i Komisionit të Inspektimit FIFA-s Domenico Scala, njoftoi se mund të ndryshohen vendet pritëse në Kupën e Botës 2018 që do të organizohet...

Cavendish: Pavarësisht problemeve, arrita të fitoj Garën e 51-të Presidenciale të çiklizmit në Turqi

0
Mark Cavendish, çiklisti i madh Britanik, në një konferencë për shtyp të mbajtur pas etapës Alanja-Antalja theksoi se shokët e ekipit si ditën e...

Ivan Rakitic: Edhe lojtarët e Cityt kanë mundur të kënaqen me kryeveprat e Messit

0
"Messi ishte impresiv, është e pabesueshme se çfarë ai mund të bëjë në terren", ka thënë bashkëlojtari i tij në Barcelonë, kroati Ivan Rakitic....

UEFA shqyrton kërkesën e FFK-s për pranim

0
Një super lajm vjen nga mediat e huaja. Kosova mund të bëhet anëtare e UEFA-s pas vetëm dy ditësh. Është UEFA e cila do ta...

Torresi dëshiron t'ia mohojë titullin Barcës

0
Fernando Torres ka paralajmëruar Barcelonën që të presë betejë të vërtetë në Vicente Calderon, duke sqaruar se Atletico Madridi e ka ndërmend të fitojë...

Pse ja bëri Messi 'Follow' Chelseat (Foto)

0
Lajmi kryesor i ditëve të fundit mbetet padyshim e ardhmja e Lionel Messit, e cila është vënë në dyshim që nga dita e djeshme,...

Seria A, ndalet Interi, Fiorentina fiton 1-4 në “San Siro”

0
Një mbrëmje e tëra për t’u harruar ajo e së dielës në “San Siro” për Interin, i cili pësoi humbjen e parë në Serinë...