Tuesday, July 5, 2022

Prodhohet sexhedeja e cila e gjen vetë drejtimin e kiblesë (VIDEO)

0
VIDEO 1 https://www.youtube.com/watch?v=GMmkH4hqgmM   https://www.youtube.com/watch?v=3xkCSfFqRQQ    

Lamtumirë çelësa dhe fjalëkalime

0
E ardhmja pritet të eleminojë çdo lloj bezdie si çelësat që mezi i gjejmë apo fjalëkalimet e kompjuterave të cilët gjithmonë harrohen. Një grua nga...

Revolucioni dixhital?

0
Në gjysmën e dytë të shekullit të 20-të, jeta u transformua anembanë botës pasi teknologjia dixhitale u përhap shpejt dhe u bë më e...

Hoxhaj: Kujdes nga Viber – mbledh të dhënat nga telefonat tuaj

0
Mentor Hoxhaj, mbikëqyrës shtetëror në Agjencinë për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, sonte në emisionin Puls të KTV-së publikoi të dhëna për të cilat...

Skandal apo revolucion? Humor në rrjet për kufjet e iPhone

0
Pas muajsh të tërë pritje, Apple ka zbuluar më në fund modelin iPhone 7, që ashtu siç ishte spekuluar, nuk do ketë kufjet klasike. Në...

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

0
Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të ri, rreth një në 20 të...

Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone 7

0
Modeli më i ri i serisë së iPhone pritet të dalë në shtator dhe të sjellë shumë risi në treg që nga karikimi me...

Lamtumirë “slide to unlock”

0
Me iOS 10 do t’i themi lamtumirë njërit prej funksioneve më karakteristike të iPhone, që është bërë pjesë e jetës sonë. Tani nuk do të...

Kamioni i Volvos që shpenzon pak dhe i pa zhurmshëm në qytet

0
Kur është fjala për kamionët, mendimi i parë na shkon tek Volvo. Pas kamionit të saj të shpejtë, tani është koha të shikojmë të...

Automobili turk, me kërkesa të jashtëzakonshme në treg

0
Pas prezantimit publik të automobilit vendor, ministri turk i Shkencës, Industrisë dhe Teknologjisë, Fikri Isik deklaroi se kanë vërejtur një interes të jashtëzakonshëm. Shumë organizata...