Wednesday, July 6, 2022

Range Rover Sentinel, fortesa mbi rrotë

0
Range Rover vie me modelin më të ri të quajtur ndryshe fortesë mbi rrotë. Kjo mund të i takonte edhe filmave të James Bond, ngase...

Shpikja e një studenti që mund të shpëtojë miliona jetë

0
Një student i Universitetit Loughborough (Britani) ka krijuar një pajisje ftohjeje portative për të përmirësuar transportin e vaksinave, falë të cilave mund të shpëtohen...

Nëse ju vjen ky njoftim nga Facebook, dikush ju ka vjedhur të dhënat

0
Rrjeti social Facebook ka krijuar një mjet të ri që njofton përdoruesit nëse zbulon një llogari tjetër me të njëjtin emër dhe fotografi. Kështu, nëse...

Ja pse shpërthejnë! Samsung: Ndalni përdorimin e Galaxy Note 7

0
Samsung u ka bërë thirrje të gjithë pronarëve të celularëve Galaxy Note 7 që të mos i përdorin ato, ose t’i shkëmbejnë pasi rrezikojnë...

Bleve iPhone 7? Je i pushuar nga puna

0
Shumë njerëz mezi presin që të blejnë një iPhone 7. Por punonjësit e një kompanie në Kinë rrezikojnë të pushohen nga puna nëse e bëjnë...

Si të përktheni menjëherë duke përdorur kamerën e smartfonit

0
Ky aplikacion i Google ju lejon që të përktheni menjëherë vetëm duke i fotografuar shkrimet me kamerën e smartfonit, transmeton koha. Quest Digital kishte prezantuar...

Mjaft më me Facebook-un, arsyet pse duhet ta braktisni

0
Teknologjia   Ndërsa varësia nga rrjetet sociale po bëhet gjithnjë e më e madhe, një prej tyre, Facebook-u po ndikon gjithnjë e më shumë te stili...

A e dini kuptimin e logos së BMW’së?

0
BMW është një prodhues i automobileve, motoçikletëve dhe motorëve gjermanë, që gjendet në në München. Fillimisht ishte kompani aeroplanesh. Pas përfundimit të Luftës së Parë...

Fotografohet Samsung Galaxy S7 direkt nga fabrika

0
Samsung Galaxy S7 së shpejti do të lansohet dhe sipas raporteve, thuhet se ai do të del në treg muajin e ardhshëm, saktësisht më...

Pyetjet që nuk u bënë kurrë për Note 7

0
Anulimi i shitjeve të Galaxy Note 7 është një katastrofë për Samsungun dhe gjithë sektorin e telefonisë mobile. Kompania ka rithirrur gjithë telefonat shkaku i...