Historia e caktimit të kufijve të Shqipërisë në vitet 1925-1926

Pavarësisht se Shqipëria u njoh shtet i pavarur me vendimin e fuqive të mëdha të datës 29 korrik 1913, kufiri zyrtar i saj u...

EULEX transferon pajisje përgjuese për “peshqit e mëdhenj” nga Prishtina në Tiranë

Një autokolonë e “çuditshme” ka udhëtuar para dy ditësh nga Prishtina në Tiranë, duke sjellë në selinë e ambasadës që drejton Romana Vlahutin, pajisje...

Tsipras: Zgjidhëm problemet me Ramën, do votojmë pro Shqipërisë në BE

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka shpallur në një fjalim para kombit, se pas takimit me homologun e tij shqiptar Edi Rama, ai ishte gati...

Tsipras: Me Shqipërinë gati për një epokë të re

Gjatë një dalje para popullit grek mbrëmjen e së shtunës, kryeminsitri grek Aleksis Tsipras ka njoftuar lidhur me situatën politike dhe zhvillimet në marrëdhëniet...
video

Video me 10 milionë shikime për shqipërinë publikohet nga Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur ditën me publikimin e një video promovuese të Shqipërisë turistike, që ka shënuar deri tani mbi 10...

Në Tiranë vijnë autobusët e parë elektrikë

Kanë mbërritur dhe autobusët e parë elektrikë në Tiranë dhe tashmë “Tirana Green City nuk është më thjesht një slogan. Bashkia e Tiranës ka vendosur...

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha thirret në prokurori të Tiranës

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletëthirrje për Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Burime pranë organit të akuzës konfirmojnë ekskluzivisht për Report Tv,...

Rama-Tsipras, diskutohet partneriteti strategjik

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij grek, Alekis Tsipras në Davos. Ka qenë vetë Rama që ka publikuar videon e takimit, ku...

Shefqet Kastrati blen Hotel Sheratonin në Tiranë për 30 milionë euro

Pas largimit të papritur të kompanisë Sheraton, hoteli në Tiranë mbeti në pronësi të kompanisë M.A.Al-Kharafi & Sons W.L.L, e cila është aktive që...

“Skënderbeu nuk iku nga sulltani – ai u caktua si qeveritar në Shqipëri”

Në 550 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut, hostriani Aurel Plasari, ka thënë një intervistë në Opinion në TV Klan rreth figures së...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...