Saturday, August 13, 2022

Messi – Barcelona, zbulohet rroga rekord me kontratën e re

0
Lionel Messi me rrogë rekorde nga kontrata e re me Barcelonën deri më 2021. Lionel Messi nënshkroi sot kontratën e re me Barcelonën. Sulmuesi argjentinas...

Vrapim apo ecje? A mjafton ecja për shëndetin

0
Pse vrapon, kur mjafton të ecësh? Vrapim apo ecje? Cila prej të dyjave është më mirë për shëndetin? Ja disa përgjigje befasuese. Një studim i ri në...

Ky është futbollisti i vitit në Angli

0
Adam Lallana është lojtari më i mirë i vitit 2016, i zgjedhur nga votat klubit të tifozëve anglezë me 39% të votave, duke lënë...

Alexis Sanchez bëhet me skuadër të re

0
Zhvillime të mëdha pritet të ndodhin gjatë afatit kalimtar të verës. Një nga emrat më të mëdhenj që mund të ndërrojë skuadër gjatë këtij afati,...

Joshua vs Klitschko: Supermeçi me shikueshmërinë më të madhe në boksin britanik

0
Meçi i ardhshëm i Anthony Joshua për titullin e kampionit botëror në kategorinë e peshës së rëndë kundër Vladimir Klitschko, pritet që të tërheqë...

Pas një pauze prej 30 vitesh 62-vjeçari synon kampionatin e xhudos

0
Özdemir, i cili jeton në Ankara, tha se më parë është marrë me taekvondo dhe mundje, mirëpo në vitin 1969 kishte vendosur t'i përkushtohet...

Vdes presidenti i klubit Gençlerbirliği, kishte prejardhje nga Kosova

0
Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit...

E refuzoi ish-Jugosllavinë dhe u pensionua para kohe

0
Driton Kuka ishte një xhudist premtues në kohën e ish-Jugosllavisë. Në Kampionatin Evropian të Juniorëve të vitit 1989, i cili ishte mbajtur në Athinë,...

5 arsyet pse duhet të merremi me sport gjatë dimrit

0
Termometri arrin edhe teperatura negative, deshira per te ngrene sa me shume  shtohet, por me to shtohen edhe problemet. Merruni pak me sport! 1. Sporti...

FIFA: Në Kupën e Botës 2026 marrin pjesë 48 ekipe

0
Organizata botërore e futbollit, FIFA ka vendosur të zgjerojë numrin e ekipeve pjesëmarrëse në Kupat e Botës nga 32 në 48 ekipe, duke filluar...