Këshilla të mjaftueshme për gatimin e peshkut

0
Peshku gatuhet ne shume menyra dhe cdo njeri ka te preferuaren e tij. Per te arritur nje shije te mire me poshte jane gjera...

I Dërguari i Allahut (alejhi selam) për Telbinën: Qetëson zemrën dhe zbut pikëllimin

0
Transmetohet nga Aisheja r.a. se ka thënë: “Hajeni atë (Talbinë) sepse kam dëgjuar të Dërguarin e Allahut s.a.v.s se ka thënë: “Talbina qetëson zemrën...

8 Vitaminat që duhet të merrni çdo ditë

0
Nëse konsumoni ushqim të shëndetshëm dhe jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme, nuk do të keni nevojë për ilaçe. Plotësimi dhe marrja e vitaminave (vetëm...

Si përdoren farat e kajsisë?

0
Farat e kajsise janë përdorur për qëllime mjekësore për mijëra vjet, duke filluar qe nga kinezet. Farat e kajsise permbajne vitaminë B-17 (amygdaline). Shumë...

Uthulla pastron rrobat dhe këpucët

0
Uthulla përdoret për pastrim të dyshemeve, dritareve, mureve të ndotura, dezinfektim të gypave të kuzhinës, heqje të njollave dhe zhdukje të barojave të kopshtit,...

Reçel molle

0
Për 1 kg molle: sheqer 800-1000 g, uje 3/4 gote.   Mollët për reçel zgjidhen të pjekura dhe të ëmbla. Lahen, qërohen priten në...

14 mënyra për të hequr çdo gërvishtje

0
Një lëvizje e pakujdesshme mund të lërë gërvishtjet e shëmtuara në gjërat tuaja të preferuara. Por nuk ka nevojë të humbasësh dëshpërimin apo të...

Kujdes kur zgjidhni mandarinat dhe portokallët

0
Mësohet se mandarina dhe portokalli, dy nga agrumet më të preferuara gjatë muajve të dimrit, zverdhen me anë të gazit dhe më pas balsamosen...

Peshk kocë në furrë

0
Përbërësit e kësaj recete: 2 peshk koc 10 ml vaj ulliri 10 ml lëng limoni kripë   Për salcën na duhen: 100 g gjalpë...

5 kategoritë e kafshëve të ndaluara.

0
Kategoritë e kafshëve të ndaluara. Kategoria e parë: Kafshët e pista. 1- Derri.  Derri është kafshë e pistë, pisllëku është në origjinën e trupit të tij, prandaj...